Чому Львів і що тут буде

Хочеться жити цікаво. Із задоволенням. А інакше — навіщо, власне? Низку буденних справ і звичних місць треба періодично переривати, заряджаючи акумулятори. Якщо ж при цьому вдається поєднати емоційну підзарядку із «виробничою необхідністю», одночасно творчо змагаючись із колегами і поповнюючи багаж знань, корисних знайомств і вражень — то зовсім добре.

Тому знову Київський фестиваль відбудеться не у Києві. І саме тому — не в яскравій, але вже «відкритій» фестивалем у минулі роки Одесі.

Львів, він інший, і вже тим цікавий. Яким він відкриється учасникам 14-го КМФР — побачимо. Комусь буде знову (або уперше) приємно опинитися в Західній Європі, перебуваючи в Україні. Хтось кинеться обходити знамениті львівські кав'ярні та ресторани. Когось важко буде вивести з магазинів фірмового шоколаду. Але при цьому ніхто ані конкурсні, ані семінарські програми фестивалю не відміняв…

Та про все по порядку. Точніше не про все-все-все, а про ті львівські імена і місця, які будуть пов'язані з КМФР безпосередньо.

Основною локацією Фестивалю, місцем реєстрації учасників, проведення семінарів, презентацій, експозиції конкурсних робіт, стендів буде Львівський Палац Мистецтв — у самому центрі міста, на вулиці Коперника. Чому цей побудований в 90-х роках популярний виставковий комплекс, в якому проходять численні львівські ярмарки, виставки, кінопокази, називається «палацем», не зовсім зрозуміло. Втім, у Каннах Palais des Festivals — з того ж ряду «палаців».


Львівський Палац Мистецтв

Чого не скажеш про Палац Потоцьких, розташований навпроти Палацу мистецтв, в одному дворі, за однією огорожею. Доречі, це може стати чудовим орієнтиром місця проведення КМФР.

Палац Потоцьких, резиденція старовинного князівського роду, був побудований за прикладом французьких палаців з берегів Луари. Інтер'єри у стилі короля Людовіка XVI, парадні зали для прийому гостей — з ліпниною, позолотою, кольоровим мармуром, розписом. На другому поверсі палацу — картинна галерея, роботи європейських художників 18-го століття. А у дворі можна прогулятися парком мініатюрних замків.


Палац Потоцьких

Журі КМФР працюватиме у декількох готелях Львова, найцікавішим з яких, безумовно, є готель «Жорж». Найдавніший з діючих готелів України, історія якого бере свій початок з 1793 року. У свій час з одних і тих же вікон готелю «Жорж» дивилися на Львів такі різні: Жан Поль Сартр, Ріхард Штраус, Етель Ліліан Войніч. Тричі зупинявся у готелі «Жорж» Оноре де Бальзак. Відчути себе Юрієм Гагаріним або навіть імператором Францем-Йосифом зможуть і члени журі КМФР — багато хто з них житиме саме у «Жоржі».

Вечірка-відкриття фестивалю 23 травня відбудеться в розкішних інтер'єрах перлини львівської архітектури — Будинку Вчених. Цікаво, що нинішній Будинок Вчених будувався зовсім не для вчених, а на замовлення клубу коневласників. Тут грали в азартні ігри — будинок був знаний як «Казино Герхарда». Ходять чутки, що тут також був публічний дім. Можливо, через пікантне оздоблення — радимо оглянути фасад уважніше. Сьогодні Будинок вчених — улюблене місце для романтичних фотосесій, а ще тут відбуваються знамениті львівські бали. Організатори фестивалю пригощатимуть учасників КМФР не лише інтер'єрами, а й традиційної галицькою кухнею.


Будинок Вчених

Хочемо попередити. Церемонії нагородження КМФР цього року будуть принципово іншими, ніж у всі минулі роки. Не буде популярних ведучих. Не буде театру і спеціальних декорацій. Натомість ми вирішили вшановувати переможців у незвичайних, нетрадиційних для фестивалю місцях. Там, де не потрібні додаткові сценарні заготовки для «підігрівання» інтересу до дійства.

Центральні події другого дня КМФР, 24 травняЦеремонія нагородження переможців і вечірка — заплановані на… стадіоні. На сучасній «Арені Львів», побудованій для чемпіонату Європи з футболу EURO 2012. У медіацентрі цього спортивного комплексу ми нагородимо переможців на Церемонії. Вечірка пройде з видом на футбольне поле — в ресторані стадіону (до речі, це найбільший ресторан у Львові — понад 1700 квадратних метрів). Стиль «спортивний hi-tech» диктує вживати страви європейської кухні. А ще на стадіоні правильно не лише нагороджувати, їсти, пити, танцювати і сміятися, але і… грати у футбол. І знову сміятися, звичайно. Слідкуйте за програмою.


Арена Львів

Церемонію нагородження 25-го травня ми думали проводити в актовому залі Головного корпусу Львівського національного університету ім. Івана Франка. Саме у цьому залі монументальної будівлі збиралися «вершки» галицької знаті, засідав Галицький сейм. Чого вартий девіз на фронтоні — Patriae decori civibus educandis (Освічені громадяни — окраса Батьківщини). Чудово підходить учасникам, а особливо переможцям 14-го КМФР. Так думали ми і проректор університету, який погоджував з нами оренду. Але, як недавно з'ясувалося, так не думали інші члени ректорату, що проголосували за відмову в оренді для Церемонії КМФР. Так що ми поки в пошуку, але в будь-якому випадку щось урочисте і пристойне львівське буде знайдено. Знову ж таки, стежте за програмою.


Львівський національний університет ім. Івана Франка

Суботній фестивальний вечір учасники КМФР проведуть в атмосфері середньовічного Львова. Місце проведення заключної вечірки легко буде знайти за запахом смаженого м'яса поблизу середньовічних стін Бернардинського монастиря, де розташувалася Перша Грильова Ресторація М'яса та Справедливості. У закладі пояснюють, що ідея ресторану присвячена особливому середньовічному львівському чину — катові, який не лише карав, але і наглядав за дівчатами легкої поведінки. Гільйотина, диба, пояс вірності, офіціантки у червоних підв'язках — гідний фінал 14-го КМФР.


Перша Грильова Ресторація М'яса та Справедливості

Де і побачимося.